Högbo Bruks digitala guide

Förtroendevalda

Informationen på denna sida hämtas från Sandvikens kommuns förtroendemannaregister.

 

Ledamöter i Kommunfullmäktige




Mandatperiod
Sekreterare: Helena Jäderkvist
Namn Parti Ort Uppdrag
Monica Jacobsson   S      Ordförande  
Dalia Goro   L      1:e vice ordförande  
Ann-Christine Lüdke   M      2:e vice ordförande  
Birgitta Johansson   S   Sandviken   Ledamot  
Erik Stefan Wigö   S      Ledamot  
Hans-Erik Eriksson   S      Ledamot  
Hans-Olov Frestadius   S      Ledamot  
Kerstin Almén   S      Ledamot  
Lars Karlsson   S      Ledamot  
Lena Erixon   S      Ledamot  
Mona Davik   S      Ledamot  
Patrik Lundqvist   S   Sandviken   Ledamot  
Peter Kärnström   S      Ledamot  
Renate Almén   S   Sandviken   Ledamot  
Robert Sten   S      Ledamot  
Tommy Johansson   S      Ledamot  
Ulf Gillström   S   Sandviken   Ledamot  
Frida Larsson   S      Ledamot  
Jan de la Rosa   M      Ledamot  
Hans Olsson   M      Ledamot  
Jonas Klang   M   Storvik   Ledamot  
Jonny Bratberg   M   Sandviken   Ledamot  
Kenneth Andersson   SD      Ledamot  
Annikki Bengtsson   SD   Storvik   Ledamot  
Per Kihlgren   SD      Ledamot  
Roger Bengtsson   SD   Storvik   Ledamot  
Lillemor Mauritzdotter Nylén   V      Ledamot  
Margareth Söderlund   V      Ledamot  
Carl-Ewert Ohlsson   C   Årsunda   Ledamot  
Per-Ola Grönberg   L      Ledamot  
Rejn Karlgren   MP      Ledamot  
Mats Mattsson   C      Ledamot  
Ann-Mari Bergström   M   Österfärnebo   Ledamot  
Behrokh Honarmand   L      Ledamot  
Bengt Lindblom   SD      Ledamot  
Carina Westerberg   S   Storvik   Ledamot  
Dragan Perkovic   M      Ledamot  
Karin Jensen   SD      Ledamot  
Kent Karlsson   SD      Ledamot  
Kent Persson   SD      Ledamot  
Kerstin Nyström Hedvall   C      Ledamot  
Madeleine Hansson   M      Ledamot  
Majvor Lisselg   KD   Kungsgården   Ledamot  
Mats Westergren   SD      Ledamot  
Mikael Berg   S   Sandviken   Ledamot  
Nille Wiklander   KD      Ledamot  
Patric Nylén   V      Ledamot  
Per-Ewert Ohlsson Björk   C      Ledamot  
Therese Johansson   SD      Ledamot  
Zacharie Coste   L      Ledamot  
Zaradesht Bekir   V      Ledamot  

Lena Åman   S      Ersättare  
Margareta Wigren   S   Sandviken   Ersättare  
Signe Brockman   S      Ersättare  
Bo Wadström   M      Ersättare  
Kerstin Alm   M      Ersättare  
Marie-Louise Rodin Olofsson   SD      Ersättare  
Leif Jönsson   KD      Ersättare  
Agneta Bär   SD   Kungsgården    Ersättare  
Anders Hansson   M      Ersättare  
Andreas Almén   S      Ersättare  
Anna Frestadius   S      Ersättare  
Ayysha Badra   V      Ersättare  
Bengt Lindblom   SD      Ersättare  
Catrine Larsson   L      Ersättare  
Daniel Jönsson   KD      Ersättare  
Gunilla Panae-Bodin   V      Ersättare  
Johan Hillborg   S      Ersättare  
Johan Sällström   S      Ersättare  
Johnny Sandgren   C   Sandviken   Ersättare  
Kent Ove Veglo   SD      Ersättare  
Lennart Jäderberg   SD      Ersättare  
Linda Pettersson Lind   S      Ersättare  
Malin-Angelica Hessel   M      Ersättare  
Maria Hagström   MP      Ersättare  
Maria Persson   C      Ersättare  
Patrick Sjöstedt   L      Ersättare  
Peter Perskull   MP      Ersättare  
Reza Torkian   S      Ersättare  
Roland Åhlund   SD      Ersättare